چند ماسک میوه ای مناسب پوست

  1. ماسک پرتقال : یک پرتقال را پوست بکنید، هسته و پوستهای نازک پره های آن را جدا کنید و سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. این ماسک برای درمان جوشهای غرور جوانی (آکنه) موثر است ولی در کسانی که پوست خشک دارند نباید مصرف شود.
  2. ماسک آلوی قرمز : هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته آنها را خارج نمایید. سپس آنها را با افزودن ۱۰ قطره روغن بادام کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید تا بصورت یک مخلوط خمیری درآید. آنگاه این مخلوط را بمدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک بویژه در کسانی که منافذ پوستی آنها مثلاً در پوست روی بینی، باز و زشت منظره شده موثر است و پوست را زیبا می کند. استفاده از این ماسک را به کسانی که پوست چرب دارند توصیه می کنیم.
  3. ماسک خیار : ۱ یا ۲ خیار را رنده کنید و بصورت ماسک بر روی پوست صورت خود قرار دهید و ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.
  4. ماسک سیب : یک سیب را پوست بکنید و آن را نصف کنید و یک نصفه آن را خرد کنید و با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید و خوب بهم بزنید. سپس آن را بر روی صورت و گردن بمالید. آنگاه با نوک انگشتان خود، پوست را ماساژ دهید. برای این کار از پایین گردن، ماساژ را شروع کنید و بطرف بالا بیایید. سپس از سمت راست گردن و صورت بطرف سمت چپ و بالعکس ماساژ دهید. آنگاه با نوک انگشتان به پوست صورت خود ضربات آرامی بزنید تا جریان خون پوست بیشتر شود. اکنون کمی صبر کنید تا ماسک خشک شود و ۲۰ دقیقه بعد آن را بشویید. این ماسک باعث جلوگیری و درمان چروک صورت می شود و موجب طراوت و تقویت پوست می گردد
  5. ماسک هلو : برای تهیه این ماسک کافی است ۳ یا ۴ هلوی تازه و رسیده را بشویید و هسته آنها را خارج کنید. لازم نیست پوست هلو را بکنید. اکنون هلوها را له کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم کاملاً مخلوط کنید و بر روی پوست صورت بمالید و ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید. این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک صورت بسیار موثر است.
  6. ماسک لیموترش : این ماسک برای پوستهای خشک مفید است برای تهیه این ماسک، آب لیموترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و بر روی پوست بمالید و ماساژ دهید و ۱۵ دقیقه بعد آن را بشویید.
  7. ماسک گلابی : این ماسک نیز برای پوستهای چرب بسیار مفید است. استفاده از این ماسک را بویژه به کسانی که سوراخهای پوستی آنها واضح و نازیبا شده توصیه می کنیم برای تهیه ماسک گلابی کافی است یک گلابی رسیده را خرد کنید و بر روی پوست صورت بمالید و ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنید.