آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود

چرا زنان در دوران قاعدگی میل جنسی شان کم می شود ؟

salamatmag 2 52 300x150 چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود

 

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

بالا رفتن میل جنسی در دوران قاعدگی/ یک راه حل جالب برای برقراری رابطه جنسی در دوران قاعدگی!/ اسفنج قاعدگی چیست؟

بیشتر زنان اظهار می کنند که اميال جنسي در آنها در زمان قاعدگي بالا میرود. البته اين زمان مناسب نبوده و شايد بعضی از زنان تمايلي به برقراري رابطه در اين زمان نداشته باشند. به عنوان نمونه اگر او از تامپون استفاده میکند زماني که آنرا خارج مي کند واژن خشک شده و زمان زيادي طول خواهد کشید تا دوباره از طريق روان کننده طبيعي (و نه خون) مرطوب بشود. اگر از نوار بهداشتي استفاده میکند، امکان دارد از بوي بد و ظاهر آن خجالت زده بشود. او دوست ندارد شما هيچ يک از اين ها را مشاهده میکنيد و تمام کارها را در تنهايي انجام خواهید داد که اين امر به خودي خود او را از برقراري رابطه جنسي دور خواهد کرد.

 

مشکل ديگر سکس در وقت عادت ماهانه، آلودگي آن هست. خانم ها بیشتر با اين مشکل آشنا می باشید و تعجبي از خون و کثيفي به جا مانده ندارند، اما ممکن است آقايون احساس تهوع کرده اند و تمايلي به انجام اين کار ندارند. در نتیجه تصميم با خودتان هست که قيد داريد در طول اين دوره چه نوع رابطه اي با به وجود اورید

دو نوع از هورمون هائی که با میل جنسی زنان مرتبط هستند، تستوسترون و استروژن می باشند. تستوسترون یک هورمون جنسی هست که بیشتر موارد با خشونت ، شهوت و مردانگی مردان همراه بوده است. خانوم ها نیز هورمون تستوسترون تولید خواهند کردش(در تخمدان ها و غدد آدرنال) ، اگرچه در سطوح خیلی کمی از مردان و زنان یک دهم میزان مردان، تستوسترون تولید خواهند کرد.

 

شاید برای اغلب شما این سوال پیش آمده باشد که چرا برخی زنان از رابطه جنسی با همسر خود لذت نمیبرند شما مخاطبین عزیز می توانید برای رسیدن به جواب این سوال به پست چرا زنان از رابطه جنسی با همسر خود ناراضی هستند مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

به نظر رسد اندازه اوج هورمون استروژن و تستوسترون در اوایل دوره زنانگی و در یک تعامل مشترک، به روش های متفاوتی روی مغز اثر گذار است . وقتی که تستوسترون باعث تقویت میل جنسی و بالا رفتن انرژی شده است، مطمئنا نوک سینه ها و چوچوله برای لذت جنسی حساس تر میشوند ، (در حالیکه توده عضلات را متراکم و استخوان ها را تقویت خواهد کرد) اساسا استراتژی رفتاری استروژن، قوی کردن حواس چند گانه انسان هست.

 

استروژن انسان را نیشگون میگیرد و میگوید، دقت بکنید. تعدادی از مطالعات نشان میدهد که نگاه یک زن و حس بویایی او در زمان تخمک گذاری به اوج رسیده است. در نتیجه احساسات در زمانهای دیگر ، بیشتر از زمان افزایش استروژن، تظاهر کرده اند، از جمله درست قبل از قاعدگی ، زمانی که سطح پروژسترون کاهش یافته و استروژن را برای استراحت، رها میکند.

 

salamatmag 3 41 300x150 چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود

 

مردان و زنان متفاوت می باشند – اگر چه یک زن امکان دارد شهوت و میل جنسی را تجربه کرده بوده باشند، ولی به احتمال کم و یا بطور کلی اختیاری نیست او حالت سکس کردن را می سنجند (با استفاده از همه حواس خود، حتی حس ششم ) خطرات و مزایای آمیزش را مد نظر خواهد گرفت آیا خواستگاهش تامین کننده خوبی هست؟ آیا موقعیت خوب است؟ آیا خواستگاه دیگری هم در این حوالی موجود است ؟ آیا بچه ها بیدار می باشند؟. به عبارت درست تر،خانوم ها کمتر از مردان به اندامهای جنسی خود توجه دارند و این ممکن است به دلیل اثر استروژن بوده است.

 

همه اینها در مقوله مشکلات میل جنسی خانوم ها دخیل هستند. تمایلات جنسی ارتباطی به باروری نداشته و فقط برای باردار شدن مقاربت انجام نشده است. می توان در همه دوره عادت ماهیانه تحریک و تمایل جنسی دارند، و نه ققط زمانی که هدف باروری داشته ایم. به دلیل اینکه توان اندیشیدن و حساسیت به فرهنگ و محیط اطراف داشته ایم ، میل جنسی نیز بعضی موقع بصورت منفی تحت تاثیر عوامل خارجی قرار داشته است.

پس بطور خلاصه ،علل های زیادی تمایلات جنسی زنان را تحت اثر قرار داده است، از جمله زیست شناسی ، افکار و فرهنگ. نسبت به تعدادی اسم نیز هیجان زده اند

 

 

آيا مشکلات خلقي بر علایق جنسي شما تاثير خواهد گذاشت؟ افسرده يا مضطرب می باشید؟ براي درمان اختلال‌هاي خلقي مثل افسردگي داروهايي مانند فلوکستين که امکان دارد ميل‌جنسي را مهار بکنند، استفاده میکنید؟

آيا قرص ضدبارداري خوراکي مصرف کرده اید؟ قرص‌هاي ضدبارداري خوراکي شهرت بدي در کاستن از ميل‌جنسي و خشکي يا دردناکي واژن داشته است.

آيا ‌بارداري و زايمان بر بدن و واژن شما اثر گذاشته است؟ دچار افسردگي پس از زايمان شده بوديد؟ پس از بچه‌دار شدن هنوز به جذابيت خود توجه داريد؟ تمام توجه شما و شوهرتان به تامين نيازهاي فرزندانشان متمرکز نشده است؟

آيا در سن يائسگي می باشید؟ براي تغييرات جنسي‌اي که در اين دوره اتفاق می افتد، درمان شده اید؟ خیلی از زنان در سن يائسگي علايمي را تجربه کرده اند که روابط‌زناشويي آنها را مختل کرده است؛ تعريق شبانه که آنها را فرسوده خواهد کرد، کم شدن توليد هورمون‌ تستوسترون (که در ميل‌جنسي زنان هم نقش داشته است) و کاهش استروژن که باعث تغييرات در احساس نياز به رابطه‌زناشويي شده است، خشکي و تحليل‌رفتگي واژن وغیره خانوم ها در گروه سني ۴۵ تا ۶۰ سال بيشتر از کم شدن ميل‌جنسي‌شان شكايت کرده اند

 

salamatmag 1 58 300x150 چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود

 

شما در حال تجربه‌ی یک تغییر  هستید

 

بعضی از زنان در دوران پیشایائسگی به طور مداوم میل جنسی بالایی داشته اند. اما این سطح برانگیختگی زیاد طول نخواهد کشید، وقتی میزان استروژن و تستسترون کم میشود، تمایلات جنسی هم کم خواهد شد. به این مسئله، بالا رفتن دمای بدن، بدخوابی و عرق کردن شبانه را هم اضافه خواهد کرد

 

 

شما یک بچه داشته اید یا باید به او شیر بدهد

 

دوره‌ی پیش از زایمان، یک رویداد بیولوژیکی هست. بعد از آن‌که زنی بچه‌ای را به دنیا میاورید، هورمون‌های جنسی او تغییر کرده است و استروژن کمتری تولید میکند که باعث می‌شود تمایل کمتری به رابطه‌ی جنسی داشته است و به جای آن توجه‌اش معطوف بچه‌اش بوده است. اگر به بچه‌تان شیر داده اید، بدن‌تان هم پرولاکتین تولید خواهد کرد، هورمونی که به تولید شیر کمک کرده است، و بعدها میل جنسی را کم و متوقف خواهد کرد.

نوشته چرا در دوران قاعدگی ميل جنسی زنان کم می شود اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 6 ماه قبل  ادامه مطلب »