مضرات چای برای بدن

چای با تداخل در جذب آهن مواد غذایی منجر به کم خونی بخصوص در خانمها می شود. خانمها با توجه به این که در سیکلهای ماهیانه، در بارداری، زایمان و شیردهی آهن از دست میدهند و مستعد کم خونی از نوع فقر آهن می باشند. با مصرف چای این وضعیت را تشدید می نمایند. از علائم کم خونی، ضعف شدید و بی حالی است که شخص با مصرف بیش از حد مواد غذایی و قندی سعی در جبران این ضعف خواهد نمود که منجر به چاقی بیش از حد خواهد شد.

از علائم دیگر کم خونی (PLCA) یا آشغال خوری است یعنی شخص به مواد بدون ارزش غذایی مثل خاک، یخ، چیپس، پفک، شکلات و …. تمایل شدید نشان داده و بدون اراده آنها را مصرف می کند که برخی از این مواد بدون ارزش، دارای کالری نیستند (یخ) ولی برخی دیگر دارای کالری بسیار زیاد در حین آسیب زایی شدید می باشند (پفک)

مصرف بیش از حد چای منجر به افزایش ترشح اسید معده خواهد شد که این اخیر منجر به مصرف بی رویه غذا و بخصوص بصورت خرده خواری (جهت آرام کردن وضعیتی که افزایش اسید در معده ایجاد نموده است) خواهد نمود. چون با هر بار مصرف مواد غذائی تا مدتی ناراحتی ناشی از افزایش ترشح اسید در معده بهبود موقت یافته و مجدداً این حالت ناخوشایند در معده شروع خواهد شد.

چایی به علت وجود مواد ادرار آور باعث افزایش خروج آب از بدن شده و منجر به خراب و تیره شدن پوست صورت (از دست رفتن آب زیر جلئی) و یبوست (از دست رفتن آب مدفوع) در برخی افراد می شود، در حالی که وقتی آب مصرف می کنیم از منافع آن استفاده می کنیم.

پس نتیجه می گیریم که در رژیم غذایی مصرف چای را باید به حداقل رساند و مصرف آب را بیشتر نمود.

 

* همه موارد فوق الذکر در مورد قهوه و نسکافه هم صادق است، ولی چون در مملکت ما بیشتر چای مصرف می شود، توضیح بیشتر در مورد این نوشیدنی داده شده است. ضمن اینکه مصرف قهوه زیاد منجر به افزایش کلسترول خون می شود و نسکافه هم اکثرا با شکر زیاد و کافی میت که یک نوع خامه پودر شده است استفاده می شود (بسته های کافی میکس) که خود منجر به چاقی می شود. نسکافه باید با شیر کم چربی و با شکر کمتر استفاده شود.

* برخی افراد دارای استعداد سنگ سازی در کلیه برای پیشگیری از سنگ بجای آب از چای استفاده می کنند که این یک اشتباه است. چای دارای اگزالات است که با کلسیم ترکیب شده و منجر به تشکیل اگزالات کلسیم می شود.