آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود

آیا عمل پروتز سینه سبب ابتلا به سرطان سینه می شود

salamatmag 3 51 300x150 عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود

در این مقاله در سلامت مگ به اینکه عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

خانوم ها می‌توانند برای پر کردن و بزرگ تر کردن سینه‌های خود این فرایند را انجام بدهند. این فرایند را می‌توان برای مقاصد ترمیمی نیز انجام بدهید.

 

 

عمل زیبایی پروتز سینه چیست و چگونه انجام خواهد شد

 

این فرآیند بیشتر بعد از ماستکتومی برای سرطان پستان یا به علت زیبایی انجام خواهد شد. در این مقاله میخواهیم به همین موضوع بپردازیم.

همانطور که می‌دانید دو نوع پروتز سینه وجود داشته است. یکی از آن ها بر پایه سالین و دیگری بر پایه سیلیکون می باشد. ایمپلنت‌های پر شده با سالین، پوسته سلیکونی پر شده با آب نمک استریل(سالین) سهت. ایمپلنت‌های پر شده با سالیکیون، پوسته‌های سیلیکونی پر شده با ژل پلاستیکی می باشد.

 

اگرچه اغلب خانوم ها بر این باورند که پروتز سیلیکون حس واقعی تری از سینه را در اختیار آن‌ها قرار خواهد داد اما هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در سال ۱۹۹۲، FDA به دلیل نگرانی‌های ایمنی، فروش پروتز سیلیکون را متوقف میکند. در سال ۲۰۰۶، بعد از مرور تحقیقات انجام میشود، FDA به افراد اجازه داد دوباره از این موارد استفاده بکنند.

اینکه پروتز سینه چه قیمتی دارد به موقعیت، پزشک و نوع پروتزی که مورد استفاده قرار گرفته است بستگی داشته است. اصولا هزینه جراحی از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار می باشد. از آنجایی که پروتز سینه یک فرایند زیبایی هست، بیمه از آن پشتیبانی نخواهد کرد.

 

از آنجایی که سینه در خانوم ها تا اواخر نوجوانی و اوایل بیست سالگی رشد و توسعه پیدا خواهد کرد، سازمان FDA به زنانی که زیر ۱۸ سال می باشند اجازه اینکار را نخواهد داد.

زمانی که قصد داریم جراح مورد نظر را انتخاب کنید بهتر هست به دنبال فردی باشید که تجربه بسیاری در این زمینه داشته است. اگر بتوانید جراحی را انتخاب بکنید که تجربه خوبی داشته اید و آموزش های لازم در این زمینه را دریافت کرده سهت کمتر با عوارض آن روبرو خواهید شد.

پیش از فرایند پروتز سینه، باید جراح موارد پزشکی را ارزیابی بکند. شما خواهید توانست در مورد نیازها و انتظارات موجود با پزشک حرف بزنید. امکان دارد پزشک از شما بخواهد استفاده برخی از داروها را به مدت چند روز یا چند هفته قبل از جراحی متوقف بکنید. شما می‌توانید این فرآیند را به صورت سرپایی انجام داده یا یک شب در بیمارستان قرار بگیرید.

 

salamatmag 1 81 300x126 عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود

 

انجام این فرآیند حدود یک یا دو ساعت زمان میبرد

 

در این شرایط امکان دارد از بیهوشی استفاده شود تا بیمار دردی احساس نکرده باشد پزشک سعی میکند برشی را زیر سینه ، زیر بازو یا اطراف نوک سینه انجام بدهد. این برش‌ها به بدن شما، نوع پروتز و مقدار بزرگی آن بستگی داشته است. پس از اینکه پروتز در مکان مورد نظر قرار بگیرد جراح محل برش خورده را با بخیه یا نوار جراحی خواهد بست

 

هیچ مدرکی که نشان داده سات پروتزهای سینه ایجاد سرطان در انسان خواهد کرد، وجود نخواهد داشت. شاید مهمترین موضوع در مورد پروتزهای سینه امکان به تاخیرافتادن تشخیص سرطان سینه با پروتزهای سینه سیلیکون و پرشده با آب نمک هست. هردوی این مواد حاجب می باشند و اشعه و پرتوها را از خود عبور نخواهند داد و مانع دیده شدن بافت اصلی سینه در جریان مامورگافی خواهند شد. اگرچه تکنیک های ماموگرافی در سالهای اخیر بهتر هست و پیشرفت کرده اند و رادیولوژیست می تواند تا جایی که امکان دارد قسمتهایی از بافت اصلی سینه که زیر پروتز سینه پنهان هست را ببیند.

 

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده است که ایا سینه زنان را می توان با عمل بزرگ کرد برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست انواع عمل زيبايی سينه زنان مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

مهم هست بدانید ۱۰ تا ۲۰ درصد سرطان های سینه با اشعه ایکس قابل تشخیص و مرئی نمی باشند و در نتیجه اغلب سرطان های سینه هنوز هم به وسیله ی خود شخص یا با معاینات فیزیکی قابل تشخیص و کشف بوده اند. زنی که پروتز سینه دارد باید همان برنامه ماموگرافی منظم که زنان دیگر دارند را داشته باشد. باید فردی که کار رادیوگرافی را انجام داده است را از وجود پروتزها مطلع بکنید تا نماهای خاص برای رادیوگرافی مناسب انتخاب بشود. در نتیجه پروتزهای سینه کار رادیولوژیست را سخت تر خواهد کرد؛ هرچند مانع انجام آن نخواهند شد.

 

مانند هر محصول ساخت دست بشر، پروتزهای سینه نیز تا ابد باقی نخواهند ماند. گرچه بسیار قوی و مقاوم می باشند (حتی در برابر فشار)، ولی مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان خواهد برد. به عبارت ساده تر، پوسته خارجی پروتز سینه، بالاخره کهنه و نازک میشود و نهایتا از بین خواهد رفت اگرچه از نظر کلینیکی تشخیص آن مشکل هست. گهگاهی کسی امکان دارد تشخیص دهد که سینه کمی صاف شده هست یا شکل آن تغییر پیدا کرده هست. اما اغلب به ندرت قابل توجه و دید هست.

 

salamatmag 2 60 300x150 عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود

 

به دلیل ایجاد کپسول اطراف پروتز گاهی اوقات بطور گول زننده ای تشخیص پارگی صورت نخواهد گرفت کهنه شدن و یا پاره شدن در میان افراد گوناگون متفاوت هست. در نتیجه یک زن که ورزش ها و تمرین های فیزیکی زیادی مانند چندین ساع در روز به طور مرتب انجام خواهد داد و سینه هایش حرکت بسیاری می کند (مربی های ایروبیک، دوندگان ماراتن، سوارکاران و…) نسبت به افرادی که تمرینات و تحرکات کمتری داشته اند، بیشتر فرسوده و پاره خواهد شد.

 

در اولین نگاه منطقی هست، فرض بکنیم و بدانیم که پروتزهای سینه در این حالت ها زودتر از بین خواهد رفت؛ در نتیجه به منظور داشتن یک ارزیابی خوب برای حالت و موقعیت پروتزهای سینه شما بهترین توصیه و پیشنهاد این هست که توسط پزشک و متخصص به طور منظم بعد از ۱۰-۱۵ سال که از عملتان گذشت معاینه بشوید و اگر لازم بود سونوگرافی انجام دهید.

 

سه نوع برش اصلی جراحی برای جاگذاری کردن پروتز سینه وجود داشته است.در برش زیر سینه ای که بیشترین استفاده را خواهد داشت طول برش حدود ۴ سانتیمتر هست و معمول ترین و مشهور ترین برش هست و در این حال تاوچنی طبیعی خود سینه اصولا کاملا و به خوبی جای زخم سینه را پنهان خواهد شد.

 

این نوع زخم همیشه توسط لباس پوشیده خواهد شد؛ چون در این نوع برش دسترسی مستقیم به فضایی که پروتز سینه قرار میگیرد ایجاد می کند، ایجاد دقیق اندازه و شکل  جیب مهم سهت و موقعیت و مکان قرارگرفتن پروتز سینه درون جیب دقیقا کنترل خواهد شد

 

همواره دنبال کردن همه توصیه های مراقبتی ارائه شده هست به وسیله ی جراح برای بیمار اهمیت زیاد خواهد داشت. این موضوع شامل راهنمایی های انجام شده برای پوشیدن لباس های تنگ، مراقبت راجب آب آوردن سینه، استفاده از آنتی بیوتیک در حالت تجویز و سطح و نوع فعالیت هایی هست که بیمار می تواند به صورت بی خطر انجام داده شود. جراح همچنین جزئیاتی را درباره علائم عادی پس از عمل و علائم بالقوه مربوط به خطرات بزرگ کردن سینه در اختیار شما قرار خواهد داد. مهم هست که شما بدانید مقدار زمان لازم برای ریکاوری پس از عمل بطور جدی بستگی به شرایط خاص بیماران داشته است.

نوشته عمل پروتز سينه چگونه انجام می شود اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »