آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
راه هایی برای رفع خستگی بدن

آیا خستگی زیاد نشانه بیماری است ؟

salamatmag 1 20 300x150 راه هایی برای رفع خستگی بدن

 

در این مقاله در سلامت مگ به راه هایی برای رفع خستگی بدن می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

راههای رفع کسالت و بی حالی زیاد

 

بدانیم که چه چیزی میل کنیم و چه وقت بخوابیم یا حتی کی استحمام بکنیم تا خستگی و کسالت همیشکی بدن برطرف بشود .در این گزارش تمام راههای موثر برای درمان و رفع کسالت و بی حالی را برایتان می گوییم.رفع کسالت و بی حالی

 

 

برای رفع کسالت و بی حالی چی چیزهایی بخوریم؟

 

خوردنی ها و آشامیدنی هایی که طبع سرد دارند مثل ماست، خیار و عدس باعث کسالت و خواب آلودگی خواهند شد. درحالی که به و سیب، از میوه های شادی بخشی می باشد که توصیه شده به صورت میوه تازه، مربا، خورش و آب میوه از آن ها مصرف کنید. زرده تخم مرغ عسلی، گوشت گوسفندی و نخود نیز با داشتن طبع گرم باعث زیاد شدن جریان خون لطیف در بدن و به دنبال آن احساس نشاط و شادابی هست.

 

salamatmag 2 16 300x150 راه هایی برای رفع خستگی بدن

 

غذاهایی که انرژی را تقویت می کنند

 

میوه هایی بارنگ قرمز در میان میوه ها از خاصیت ویژه ای برخوردا هستند که شامل سلامت قلب و افزایش توانایی مغز بعضی از این خاصیت های بی نظیر هست . یکی از این میوه های قرمز رنگ آلو هست که می توان آن را معدنی از خواص و ویژگی می باشند که به بعضی از آنها در این بخش اشاره خواهد شد.

 

آلو دارای طبع خنک و مقدار زیادی قند و هیدرات کربن هست و خواص زیادی دارد؛ سرشار از ویتامین های A , B , C و آهن و کاروتن هست. و نیز، مقوی برای ورزشکاران و دارای فسفر، کلسیم، پتاسیم و پروتئین هست

پژوهش های فیلیپس براساس موضوع “دفتر خاطرات هفت روزه فرسودگی” انجام میشود و او پیشنهاد کرده هرکسی که سعی دارد میزان انرژی‌اش را بررسی کند، این تمرین را انجام بدهد. برای شروع، چیزهایی را که بخورید(و زمان خوردن) و جزئیات کیفیت خواب‌تان و هرعامل استرس‌برانگیزی را که تجربه می‌کنید یادداشت کنید. وقتی این چیزها را می‌نویسید، زمانی هست که شروع به برقراری ارتباط میان میزان انرژی و تحلیل برنده‌های انرژی کرده اید.

 

 

هرساعت یک‌بار، وضعیت بدن‌تان را بررسی کنید

 

آلارم ساعت را تنظیم بکنید تا هریک‌ساعت، خبرتان بکند. ازبالا تا پایین‌تان را دقیقا نگاه بکنید، به‎دنبال نقاط تنش و فشار یا نواحی که درآن احساس ناراحتی می‌کنید بگردید، فک به هم فشرده میشود، ابروهای گره خورده، یا وضعیت قوز و خمیده. و بعد برای اصلاح این حالت‌ها وقت معین کنید وضعیت نادرست بدن، باعث خواهد شد خسته به‌نظربیاید و احساس خستگی بکنید. ده نفس عمیق کشیده؛ احساس آرامش و آزادی در بدن‌تان خواهید کرد که فورا به شما انرژی داده است

وقتی خسته‌اید اساسا چه می‌کنید؟ کنج اتاق دراز میکشید و سرتان را زیر پتو می‌کنید؟ شاید هم فنجانی چای یا قهوه میخورید. ما ۵ سلاح در اختیار شما قرار خواهیم داد تا هر بار خستگی به شما هجوم آورد با آن مقابله بکنید!

 

 

نفس عمیق کشیدن

 

جالب هست بدانید که نفس عمیق و آرام می‌تواند خیلی سریع انرژی شما را زیاد کند. توصیه ما به شما این است که تا ۴ شمارده و آرام و عمیق نفس کشیده بعد مجددا استراحت بکنید دوباره تا ۴ شمرده و عمیق نفس بکشید بعد تا ۶ بشمارید و نفستان را آرام بیرون داده. این کار را ۴ مرتبه تکرار بکنید. این کار ساده سبب آرامش شما و بازگشت انرژی غیرقابل تصوری به شما خواهد شد.

 

salamatmag 3 18 300x150 راه هایی برای رفع خستگی بدن

 

ورزش کردن

 

وقتی که احساس خستگی کرده اید ورزش بدون حتم آخرین گزینه‌ای هست که شاید به ذهنتان خطور بکند این در حالی هست که به گفته کارشناسان ورزش بهترین راه‌حل برای شارژ مجدد باتری‌هاست. حتی ۱۰ دقیقه پیاده‌روی ساده می‌تواند باعث افزایش جریان خون در همه نقاط بدن و بازگشت انرژی به بدن شما بشود

 

 

نوشیدن آب

 

اصولا موقتی اشخاص خسته‌اند قهوه یا چای میخورند. گرچه خوردن این نوع نوشیدنی‌ها خوب هست اما بهترین نوشیدنی آرامش‌بخش و رفع‌کننده خستگی آب می باشد.

 

کاهش آب می‌تواند مولد احساس خستگی میکند. توصیه ما به شما این هست که روزانه حداقل یک میلی‌لیتر بابت هر یک کالری مصرف بخورید به عنوان نمونه اگر روزانه ۲ هزار کالری غذا میل میکنید باید حداقل ۸ لیوان آب یا ۲ هزار میلی‌لیتر آب میل کنید. بعد از آب، نوشیدنی‌هایی نظیر شیر، چای، سوپ یا حتی ماست می‌تواند خستگی شما را برطرف بکند.

 

 

صحبت کردن با پزشک

 

اگر به اندازه کافی استراحت کرده اید و با این حال خسته‌اید بهتر هست با پزشکتان در میان بگذارید. بعضی از بیماری‌ها نظیر کم‌خونی یا مشکلات تیروییدی می‌تواند سبب ایجاد احساس خستگی در انسان شده باشد. یک آزمایش ساده خون می‌تواند این مشکلات را روشن بکند و پزشک با تجویز قرص آهن یا داروهای مربوط به تیرویید خستگی شما را درمان میکند.

 

 

استراحت کنید

 

اگر همه روزه مجبورید کار بکنید، چند دقیقه‌ای هم به خود استراحت بدهید و به کمک مدیتیشن انرژی و آرامش از دست رفته را به بدن برگردانید. ۵ دقیقه در روز را به مدیتیشن اختصاص بدهید. روی زمین دراز بکشید، ساق پا و پاها را بالاتر از بدن روی یک صندلی قرار دهید و دست‌ها را در دو طرف بدن دراز بکنید و سرتان را روی بالش گذاشته. بعد روی اعضای مختلف بدنتان تمرکز بکنید و خستگی را از آنها خارج بکنید.

 

نوشته راه هایی برای رفع خستگی بدن اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »