آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
راه هایی برای درمان گردن درد

درد گردن علایم چه بیماری است ؟

salamatmag 2 15 300x150 راه هایی برای درمان گردن درد

 

در این مقاله در سلامت مگ به راه هایی برای درمان گردن درد می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

شیوه های درمان آن

 

گردن درد به علت های مختلفی به وجود می اید. ستون مهره های ناحیه گردن یکی ازساختارهای شگفت انگیز و پیچیده دربدن هست و می تواند وزن سررا درحدود ۱۵ پوند یا ۶کیلوگرم یابیشتر زمان حرکت در جهات مختلف پشتیبانی بکند. هیچ کدام از نواحی ستون مهره ها چنین آزادی را درانجام حرکات نخواهند داشت، وجود این حرکات و پیچیدگی مفصل گردن خواهد توانست باعث ایجاد آسیب دیدگی و گردن درد بشود. بیشترین علت درد گردن ناشی از سه بیماری مشهود آرتروز ستون فقرات ، فتق دیسک گردن و سندرم های عضلانی هست که در صورت وجود درد در بخش گردن و انتشار آن به دست ها حتی در مراحل اول آن بایستی به پزشک مراجعه بکنید تا تشخیص قطعی و درمان گردن درد در مراحل اولیه صورت بپذیرد چرا که در این مراحل بسیار مفیدتر و تاثیر گذار واقع با ورزش گردن درد میشود.گردن درد

 

گردن درد بیماری وخیمی هست که باعث شده نتوانید کارهای روزمره خود را به راحتی انجام بدهید. این بیماری باعث کاهش دامنه حرکتی شما در گردن خواهد شد و نیز منبع درد در شانه، بازو یا دست هست.

 

 

علائم ونشانه های دردهای گردن

 

گردن درد امکان دارد باعث بروز علایم گردن درد زیر بشود:

 

به بخش های فوقانی مفصل کمر، شانه و کتف گسترش می یابد.

با انجام حرکت تشدید بشود

باعث ایجاد ضعف و سختی درمفصل گردن بشود.

باعث ایجاد سردرد خواهد شد.

 

salamatmag 3 17 300x150 راه هایی برای درمان گردن درد

 

این عوامل اصولا مشهور هستند و برای چند ماه در بدن پایدار می باشند. علائم مرتبط با اختلال در عصب ها با فشار روی نخاع و ریشه های عصب به وجود می اید. علائم گردن درد شامل:

 

احساس سوزش و بی حسی در بازو و دست

سوزش هنگام لمس پوست بازو و کتف

به وجود امدن درد به صورتیکه فکر کرده اید به بدنتان شوک وارد میشود و به سمت بازو و دست گسترش یافته است.

ضعف و بی حسی در ساق پا

عدم کنترل ادار و مدفوع این اختلال زمانی ایجاد خواهد شد که نخاع دچار آسیب دیدگی میشود

 

 

درمان خانگی گردن درد

 

و انتخاب بهترین درمان ها براساس دلیل بروز درد میزان شدت آن و نیز تشخیص بستگی دارد.نکته مهمی که درباره ی روش های درمان گردن درد موجود است این میباشد که درمان بر حسب تشخیص صحیح علت گردن درد باید انجام بشود .

 

با تشخیص درست گردن درد در اکثر موارد با به کار بردن روش های ساده ،کم تهاجمی اما کاربردی می توان به طور کاملا موفقیت آمیزی درد را کنترل و معالجه کند .

 

salamatmag 1 19 300x150 راه هایی برای درمان گردن درد

 

دارو

 

پزشک امکان دارد برای درمان مصرف داروی گردن درد را به شما سفارش بکند میزان شدت درد بر روی انتخاب نوع دارو موثر است .داروهای مختلف و مختلفی از داروهای مسکن گرفته تا داروهای ضد التهابی مانند استروئیدها به کم شدن درد گردن در حین بهبودی کمک خواهد کرد.

 

بسته به گردن درد و نوع نشانه های دیسک گردن ،یا این داروها را به تنهایی مصرف بکنید یا با فیزیوتراپی گردن و درمان های دیگر آنها را مصر کنید.شما باید برای مصرف همه این داروها به توصیه های پزشک با دقت گوش بکنید

 

بدون توصیه پزشک هرگزداروهای با تجویز پزشک و داروهای بدن نسخه را با یکدیگر استفاده نکنید

وضعیت گردن و اهمیت درمان گردن درد

گردن هم باید وزن سر را تحمل بکند ,  از طرفی باید انعطاف پذیری زیادی از همه ستون فقرات دارا باشد ، پس ذاتا استعداد گردن درد در همه وجود موجود است .  از طرف دیگر عنصر مهم نخاع و قسمت مهمی از سیستم عصبی مرکزی بدن از بین مهره های گردن رد میشود و خصوصا این مورد اهمیت توجه به گردن و اسیب های انرا زیاد میکند(به نوعی اهمیت گردن درد وبیماری های مربوط با ان اصولا دیسک گردن و آرتروز گردن به این دلیل بالاتر از سایر نواحی است)

 

در ناحیه کمر حتی در شدیدترین موارد اسیبی به نخاع وارد بشود در حالی که در گردن حتی یک ارتروز یا دیسک پیشرفته به راحتی به نخاع اسیب خواهد رساند و مشکلات جبران ناپذیری ایجاد خواهد کرد. در نتیجه باید  حتی به گردن درد های کوچک هم توجه بشود.

 

نوشته راه هایی برای درمان گردن درد اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 8 ماه قبل  ادامه مطلب »