آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
دانستنی هايی درباره کليتوريس

چگونه از طریق کليتوريس زنان را تحریک کنیم

salamatmag 2 5 300x150 دانستنی هايی درباره کليتوريس

 

 

در این مقاله در سلامت مگ به دانستنی هايی درباره کليتوريس می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

 

 

خیلی از اشخاص به علت اجتماعی و شرایط خانوادگی از فهمیدن مطالب مربوط به دستگاه تناسلی ممنوع شده اند. اما این منع شدن به هیچ صورت به نفع فرد نبوده است. چون داشتن اطلاعات در این باره ، مثل هر عمل دیگری ضروری هست و فرد با دانستن این موضوع خواهد داسنت از بروز خیلی از بیماری ها خودداری به عمل اورد.

البته در صورتی که از منابع آگاه و مطمئن و در زمان مناسب گرفته شده باشد. خیلی از دانسته های ما خواهد دانست در وقت بروز مشکل یا بیماری، پزشک را در تشخیص به موقع و درمان زود و بهتر بیماری مان کمک بکند.

دستگاه تناسلی خانوم ها به طور کلی شامل دو بخش هست. بخش بیرونی و بخش داخلی.

بخش درونی از جمله تخمدان ها، لوله های فالوپ، جسم رحم، دهانه رحم(سرویکس) و واژن بوده است.

 

تخمدان ها (ovary) دو عدد بوده و در دو طرف قرار می گیرند. عملکرد تخمدان ها تولید و پرورش تخمک هست. در هر سیکل ماهیانه یک به طور متوسط یک تخمک از یک تخمدان آزاد شده است و در فضای شکمی در کنار لوله های فالوپ ازاد شده است؛ این پروسه تخمک گذاری می گویند. هر زنی که دچار خونریزی ماهیانه شده است، غالبا تخمک گذاری هم داشته است و در نتیجخ قابلیت بارداری هم داشته است

 

در صورتی که فرويد در مورد گفته هایش هيچ علت و مدرك علمي نخواهد داشت اما اين نظريه قابل تامل می باشد و در اذهان خانوم ها ، تاثيرات خاص خود را می گذارد.

خیلی از خانوم ها زمانی که از تماس زناشويي واژينال به مرحله ارگاسم نرسیده اند احساس نقص و كمبود کرده اند چرا كه مطابق با گفته های فرويد تنها راه به ارگاسم رسيدن خانوم ها از راه ها رابطه زناشويي كلاسيكي بوده است كه با همسرش داشته است و اين طرز فكر باعث شده است كه زوجين براي به وجود اوردن تغيير در كيفيت و كميت مرتبط زناشويي خود تلاشي به خرج نمیدهند.اين در زمانی است که خیلی از خانوم ها تنها خواهند توانست از طريق به وجود اوردن تحريكات ناحيه كليتوريس در زمان رابطه زناشويي به ارگاسم رسیده اند.

 

از سویی ديگر در سال ۱۹۶۶مسترز و جانسون در حالی که مراحل تحريك جنسي، تحقيقاتي را انجام داده است كه اين مطالب بر روي خانوم ها و اقایان(توامان) صورت می گیرد. هر چند كه چند سال پیش، كينزي سعي نموده است مراحل فيزيولوژيك قبل و بعد از ارگاسم را مورد بررسي قرار داده است(اين مراحل شامل: مرحله پيدايش انگيزش، پلاتو، ارگاسم و مرحله فرو نشيني).

 

ارگاسم در خانوم ها یـک واکنش طبیعی جنسی هست که تا حالا به صورت معمایی سربسته باقی می ماند. به اوج نمیرسد در حین عمل جنسی خواهد توانست سرمنشا مشکلات فراوانی بوده است. ثابت میشود که ریشه خیلی از مشکلات زناشویی در این مسئله هستند. زن و شوهر با کسب مهارت باید دانسته باشند که چگونه می توانند به ارگاسم خوب برسند.

 

شاید برای شما هم این سوال پیش امده است که چگونه می توانیم همسر خود را تحریک کنیم و به اوج لذت جنسی برسانیم ؟ شما مخاطبین عزیز برای رسیدن به پاسخ این سوال می توانید به پست روش هایی برای تحریک میل جنسی همسر خود مراجعه کنید و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید

 

که در این وسط اقایان وظیفه سنگین تری داشته اند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن رسیدن و لذت جنسی به همسرشان یاری میرسانند و نیز همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام داده است.ارگاسم در اقایان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس به وجود اورده است. در زمانی که این پدیده در زنان بسیار دشوار تر بوده و تا حد زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی داشته است. به ارگاسم نرسیدن خانوم ها می تواند به علت بی میلی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نا صحیح است و بعلاوه برای برخی زنان این الزام وجود نداشته است که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم رسیده است.

 

salamatmag 1 8 300x150 دانستنی هايی درباره کليتوريس

 

انواع ارگاسم در زنان

 

ارگاسم در خانوم ها تبدیل به یک مساله پیچیده در زناشویی میشود. بعضی ایمان دارند که ارگاسم در خانوم ها به دو حالت ارگاسم کلوتیرال و ارگاسم واژینال هست:

مفهوم ارگاسم واژینال در خانوم ها چیزی بوده که اولین بار توسط زیگموند فروید عنوان شده است. وی معتقد است که ارگاسم کلوتیرال پدیده ای مختص دوران نوجوانی و مصادف با رسیدن به سن بلوغ می باشد ولی در خانوم ها بالغ این ارگاسم کلیتورال به ارگاسم واژینال تبدیل میشود یعنی ارگاسمی که بدون تحریک ناحیه کلیتوریس اتفاق می افتد. در صورتی که فروید در مورد گفته هایش هیچ دلیل و مدرک علمی نداشته است اما این نظریه قابل تامل می باشد و در اذهان زنان ، اثر خاص خود را میگذارد

 

دستگاه تناسلی خارجی خانوم ها شامل فرج (ولو)، مهبل (واژن) و پرده بکارت (هایمن) هست.فرج قسمت کاملا خارجی دستگاه تناسلی خانوم ها می باشد که از بیرون بدن قابل دیدن است و به صورت یک ناحیه لوزی شکل در بین دو پا و در پایین شرمگاهی (محل رویش موهای زهار) قرار دارد. فرج از بیرون توسط لب های بزرگ و کوچک فرج پوشیده میشود. این لب ها هر یک به حالت دو چین نیمه مدور هلالی شکل در دو طرف فرج بوده است و در صورت عادی روی هم می خوابد و دهانه فرج را بسته اند.لب‌های بزرگ فرج از دو لایة‌ پوستی تشکیل میشود. در زیر لب های بزرگ، لب های کوچک قرار خواهد داشت که از دو لایه مخاطی تشکیل میشود.

 

لب های کوچک دستگاه تناسلی خانوم ها در هدایت صحیح ادرار نقش داشته است. این دو لبه از بالا و پایین به هم وصل هست.در محل اتصال این دو لایه در بالا عضو کوچک حساسی به نام کلیتوریس وجود داشته است که بر اثر تحریک و دستکاری، سفت و کمی بزرگ شده است و در احساس لذت جنسی نقش خواهد داشت. در میان لب ‌های فرج فضایی به وجود می اید که خروجی پیشابراه (مسیری که ادرار را از مثانه به خارج بدن رسانده است- محل انجام ادرار کردن است) در قسمت بالایی آن هست و در پایین آن خروجی واژن (مهبل) قرار خواهد داشت.

 

– در زنانی که هنوز رابطة جنسی ب قرار انجام نداده اند اغلب قسمت‌های خروجی واژن با لایه ای نازک به نام پردة بکارت پوشیده میشود. پرده بکارت به صورت یک ورقه ظریف (به ضخامت ۱ یا ۲ میلی متر) درست در پشت لب های کوچک فرج قرار داشته است و دهانه مهبل را پنهان میکند. در پرده بکارت منافذی برای خروج خون قاعدگی وجود داشته است. منفذ پرده بکارت در اشخاص گوناگون، اندازه و شکل متفاوتی داشته است و از مشخصات آن برای تشخیص باکره بودن یا نبودن شخص استفاده میشود. در بیشتر موارد با اولین ورود آلت اقایان به داخل واژن این پرده پاره شده است و برای همیشه از خروجی واژن کنار رفته است.

 

در پوست بالای لبه‌ها در پایین شکم ناحیة برجستگی عانه وجود داشته است که در زمان بلوغ با تجمع چربی زیرپوستی، حالت برجسته پیدا کرده است و در روی آن و نیز در روی لب‌های فرج، موهای تناسلی اغاز به رویش کرده اند

 

برخی مواقع امکان دارد خانوم ها به خاطر مشکلاتی در آلت تناسلی خود عقیم شده اند شما مخاطبین عزیز خواهند توانست با مراجعه به پست آیا خانوم ها هم عقیم شده اند ؟ اطلاعات خود را در این زمینه کامل بکنید

نوشته دانستنی هايی درباره کليتوريس اولین بار در سلامت مگ • مجله سلامتی پدیدار شد.

 ارسال در حدود 3 هفته قبل  ادامه مطلب »